اخبار

وجود ۱۴۴ تشکل کارگری، کارفرمایی و بازنشستگی در استان اردبیل

وجود ۱۴۴ تشکل کارگری، کارفرمایی و بازنشستگی در استان اردبیل
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل با اعلام وجود ۱۴۴ تشکل کارگری، کارفرمایی و بازنشستگی خواستار افزایش تعداد و فعالیت‌های این تشکل‌ها براساس میانگین کشور شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل در جلسه دستگاه‌های زیرمجموعه این وزارت در استان با اعلام وجود ۱۴۴ تشکل کارگری، کارفرمایی و بازنشستگی خواستار افزایش تعداد و فعالیت‌های این تشکل‌ها براساس میانگین کشور شد.

وی با اشاره به اینکه این میزان ۱.۳۵ درصد تشکل‌های کل کشور را تشکیل می‌دهد گفت: وجود تشکل‌های قوی منجرب به پررنگ شدن مطالبات کارگران در استان و در سطح کشور خواهد شد.

قاسمی رحیمی با عنوان اینکه مطالبات مطرح شده تشکل‌های کارگری به وزارت انعکاس خواهد یافت گفت: پیگری خواسته‌های قانونی کارگران را تا حصول نتیجه ادامه خواهیم داد.

وی با اشاره به اینکه عمده حوادث ناشی از کار را کارگاه‌های ساختمانی رقم می‌زنند گفت: به جهت پراکندگی و تعدد این کارگاه‌ها لازم است انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی با هماهنگی بازرسین کار به این موضوع ورود پیدا کنند.

این جلسه که با حضور مدیران دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تشکل‌های کارگری و کارفرمایی، شوراهای اسلامی کار، دبیر خانه‌کارگر، مجمع کارگران، نماینده کارگران و کانون‌های بازنشستگان استان برگزار شد، نماینده انجمن صنفی کارگران ساختمانی با اشاره به مطالبات حوزه کارگران گفت: ساماندهی کارگران میادین شهری توسط شهرداری از مهمترین خواسته‌ها در این حوزه هست.

وی گفت: افرایش سهمیه بیمه کارگران ساختمانی حرکتی مثبت در جهت حمایت از کارگران ساختمانی در سال قبل بود.

حسن پور افزود: شناسنامه دار کردن کارگران ساختمانی از مهمترین فعالیت‌های انجمن صنفی کارگران ساختمانی در راستای احقاق حقوق این کارگران بود.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۳۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید