اخبار

بار اصلی کار و پیشرفت کشور بردوش کارگران است

بار اصلی کار و پیشرفت کشور بردوش کارگران است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل: کارگران یکی چهره های نجیب و متعهد کشورمان هستند که در یکی از دشوارترین بخشهای پیشرفت کشور را برعهده گرفته اند و در راه سعادت این ملت، بار سنگین کار را بر دوش خود حمل می کنید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل، قاسم رحیمی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه با تبریک هفته کارگر بر تلاشگران عرصه کار وتولید گفت: امرزوه کارگران یکی چهره های نجیب و متعهد کشورمان هستند که در یکی از دشوارترین بخشهای پیشرفت کشور را برعهده گرفته اند و در راه سعادت این ملت، بار سنگین کار را بر دوش خود حمل می کنید.

وی افزود: رهبر انقلاب وقتی در سال های اخیر اسرار به کالا، سرمایه و تولید ایرانی دارد این یعنی حمایت از تولید کننده و کارگر، نیروی کار و فکر ایرانی که همه ی آحاد جامعه در جهت عینیت بخشیدن به آن مسئول هستند.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی اردبیل عنوان کرد: سال 1398 در حالی آغاز شد که دغدغه بهبود وضعیت اقتصادی کشور همچنان در صدر دغدغه‌های حاکمیت و مردم قرار دارد. فراز اصلی پیام نوروزی مقام معظم رهبری ، این جمله بود: «مشکل اساسی کشور، همچنان مشکل اقتصادی است» و به بیان دیگر، «اولویت کشور، فعلا مسئله اقتصاد است». مقام معظم رهبری در توضیح خود بر سه محور تأکید کردند : 1) ارزش پول ملی؛ 2) قدرت خرید مردم و 3) رونق تولید. از همین رو، رهبر انقلاب برای چندمین سال متوالی، یک شعار اقتصادی یعنی رونق تولید را برای سال جدید برگزیدند تا همچنان این ضرورت را یادآور شوند که این اقتصاد است که باید در کانون توجهات باشد .

وی تاکید کرد: رونق تولید مساله‌ای است که نیاز به سیاست‌های بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت دارد و الزاما نمی‌توان در یک سال به همه اهداف آن رسید. وضعیت اقتصادی کشور نیاز به اصلاحات جدی و ساختاری دارد و هرچه زمان می‌گذرد بر پیچیدگی موضوع افزوده می‌شود.

رحیمی تصریح کرد: به همراه خصوصی سازی اقتصاد و کاهش نقش دولت در بنگاهداری و نیز بهبود فضای کسب و کار همگی از این دست مسائلی هستند که باید همگام با هم پیش بروند.

وی با اشاره به شرایط کنونی کشور و موضوع بحران ها گفت: اتخاذ سیاست‌هایی که هزینه تحریم‌ها را به حداقل برساند، نیز ضروری به نظر می‌رسد. در این راستا لازم است بحث رونق تولید را در بستر اقتصاد مقاومتی پیش ببریم.برای رونق تولید نیاز داریم که کارآفرینان و سرمایه‌گذاران نیز بیش از پیش پای کار بیایند. در بحث رونق تولید باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: هدف نهایی دشمن از تحریم اقتصادی، آسیب زدن به اقتصاد، تولید، کارگاه ها و اشتغال کشور است و انتخاب هوشمندانه سال 1398 به نام سال رونق تولید اگر با جدیت مورد توجه قرار بگیرد، نه تنها تحریم شدن وضعیت ایران را دشوارتر از گذشته نمی سازد، بلکه موجب ناکام ماندن دشمن در نیل به اهداف کنونی خود خواهد شد. 
وی گفت: در نهایت ذکر این نکته لازم است که همه موارد ذکر شده وظایف دولت، مجلس و مسئولین در تحقق رونق تولید می‌باشند که باید با جدیت آنها را پیگیری کنند. اما در تحقق رونق تولید مردم هم باید همت لازم به‌خرج دهند و تا جای ممکن از تولیدات ایرانی حمایت لازم را به‌عمل بیاورند. در پایان خاطرنشان می‌شود که تحقق شعار سال، وظیفه یک نهاد یا یک قوه نیست بلکه ضرورت دارد به صورت جهادی تمام قوا و بخش خصوصی اقدام ‌نمایند.قطعا مجلس شورای اسلامی باید قوانین لازم برای چابک‌سازی واحدهای صنعتی کوچک و بزرگ و کمک به سرمایه‌گذاران در فرایند تولید را مصوب نماید.

۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۲۳:۳۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید