اخبار

1.5 میلیون نفر آموزش مهارتی و حرفه ای می بینند

1.5 میلیون نفر آموزش مهارتی و حرفه ای می بینند
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اعلام کرد که سالانه حدود 1.5 میلیون نفر در کشور زیرپوشش آموزش های مختلف مهارتی قرار می گیرند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل، سلیمان پاک سرشت روز جمعه در جریان سفر به شهرستان مشگین شهر اظهار داشت: هم اکنون 562 مرکز فنی حرفه ای و بیش از 11 هزار آموزشگاه غیر دولتی در زمینه آموزش های فنی و حرفه ای در مناطق مختلف کشور فعالیت می کنند.
معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی همچنین افزود: این وزارتخانه مباحثی همچون توسعه مشاغل خانگی ، الگوی اشتغال فراگیر و کارورزی را در سطوح مختلفی از فارغ التحصیلان و دانش آموختگان در دستور کار قرار داده است.
او افزود: این برنامه ها بدون مهارت آموزی و بدون توجه به آموزش های با کیفیت مهارتی و فنی و حرفه ای موفق نخواهد بود.
پاک سرشت بیان کرد: سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور با توجه به سابقه طولانی در حوزه مهارت آموزی و دارا بودن امکانات زیربنایی می تواند در بیش از 14 هزار رشته مختلف در مهارت آموزی نقش سازنده وموثری داشته باشد.
او همچنین در جلسه بررسی نحوه آموزش نیروی کار مورد نیاز کارخانه کامیون سازی مشگین شهر گفت: با توجه به نقش عظیم این کارخانه در تولید و اشتغال پایدار سازمان آموزش های فنی حرفه ای با تمام امکانات موجود نسبت به ارائه آموزش های لازم به نیروی کار این کارخانه اقدام خواهد کرد.
۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۲۳:۴۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید