اخبار

با حضور رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور:

نمایشگاه توانمندی های جامعه کار و تلاش و محصولات مشاغل خانگی در اردبیل برگزار شد

نمایشگاه توانمندی های جامعه کار و تلاش و محصولات مشاغل خانگی در اردبیل برگزار شد
نمایشگاه توانمندی های جامعه کار و تلاش و محصولات مشاغل خانگی به مناسبت هفته گرامیداشت کارگر و با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان آموطش فنی و حرفه ای برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ نمایشگاه توانمندی های جامعه کار و تلاش و محصولات مشاغل خانگی به مناسبت هفته گرامیداشت کارگر و با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان آموطش فنی و حرفه ای برگزار شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل در بازدید از این نمایشگاه گفت: توسعه مشاغل خانگی در راستای توسعه اشتغال و کارآفرینی در بیشتر کشورهای دنیا به عنوان یک نیاز اساسی مطرح می‌شود.
رحیمیاضافه کرد: مشاغل خانگی نقش مهمی در احیای برخی هنرها و صنایع دستی خانگی فراموش شده، ارتقاء جایگاه بانوان در اقتصاد خانواده، توسعه تولید داخلی و افزایش روحیه خودباوری در بانوان دارد.
وی خاطرنشان کرد: کسب مهارت‌های لازم در اشتغال خانگی یک نیاز به‌شمار می‌ رود و در این راستا مراکز فنی و حرفه‌ای و آموزشی می‌توانند در جهت ارائه آموزش‌های لازم برای بهره‌مندی بهتر از این‌گونه مشاغل موثر باشند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل عنوان کرد: در سال رونق تولید بر فراهم کردن بسترهای لازم جهت ایجاد مشاغل خانگی و نیز کاهش وابستگی‌ها و تلاش برای خودکفایی در زمینه توسعه و پیشرفت و همچنین اهمیت نقش زنان در خانواده به عنوان عاملان پرورش و رشد نیروی کار ت.
وی تصریح کرد: این‌گونه مشاغل فرصتی برای استفاده از ظرفیت تک تک اعضای خانوار به منظور کمک به تامین معیشت، افزایش درآمد، رفع نیاز بنگاه‌های اقتصادی بزرگتر، بهره وری بیشتر از امکانات و ظرفیت منازل مسکونی، افزایش اعتماد به نقس اعضای خانواده، انتقال دانش بومی و ایجاد انگیزه در خانواده‌ها برای فراگیری دانش تولید جهت اشتغالزایی است.

۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۲۳:۱۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید