اخبار

132 هزار نفر در بخش صنایع آموزش مهارتی دیده‌اند

132 هزار نفر در بخش صنایع آموزش مهارتی دیده‌اند
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در سال گذشته 132 هزار نفر کارگر در حوزه صنایع آموزش‌های مهارتی دیده‌اند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ سلیمان پاک سرشت در جشنواره تجلیل از کارگران و نخبگان جامعه کار و تولید استان اردبیل اظهار کرد: ما در حالی هفته کار و کارگر را گرامی می‌داریم که جامعه کارگری ما در شرایط کنونی با برخی مشقت‌ها و در عین حال مسئولیت‌های بزرگ روبرو هستند تا در مسیر رونق تولید گامی استوار و محکم بردارند.

وی خاطرنشان کرد: چهار معاونت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مرتبط با حوزه کار و کارگر است و ما در سازمان فنی و حرفه‌ای مسئولیت ارتقای مهارت و آموزش جامعه کارگری را برعهده داریم تا با حمایت‌هایی که انجام می‌شود صیانت از نیروی کار با توجه به نوسانات و تغییرات بازار کار به انجام برسد.

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای گفت: سال گذشته بیش از 132 هزار کارگر در بخش صنایع آموزش دیدند که این برنامه آموزشی با هدف ارتقای مهارت کارگران در مسیر حفظ منافع آنها و افزایش توانمندی کارگران اتفاق افتاده است.

پاک سرشت اضافه کرد: ما وضعیت ویژه‌ای را امسال در حوزه تولید و کار تجربه می‌کنیم و قطعا در تحقق شعار سال اصلی‌ترین ماموریت و مسئولیت بر دوش کارگران است که مجاهدتی خاموش اما سرنوشت‌ساز در کشور دارند.

وی ادامه داد: حیات اقتصادی امروز کشور به تولید و دستان توانمند کارگران وابسته است و ما اگر توسعه‌ای بر مبنای منافع ملی و مولفه‌های پایدار می‌خواهیم باید بر ارتقای مهارت نیروی کار و کارگر بیفزائیم.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: ما متمایز از سال‌های گذشته در حوزه ارتقای مهارت کارگران به عنوان ستون فقرات امنیت اقتصادی کشور برنامه‌ریزی‌ها و هدفگذاری‌ها را انجام دادیم و امیدواریم در طول سال این برنامه‌های آموزشی و مهارتی برگزار شود.

پاک سرشت گفت: نباید یک هفته را در تجلیل و تکریم از کارگران و کارفرمایان قرار دهیم بلکه همه روزهای سال عرصه تلاش برای تولید و کار مضاعف بایستی مهیا شود و جامعه کارگری ما با بهره‌مندی از امنیت شغلی و بهبود معیشت بتوانند کارها و هدف‌گذاری‌ها را درست و صحیح انجام دهند.

وی اظهار کرد: در استان اردبیل در کنار سرمایه‌گذاری‌ها و طراحی سند مهارت باید اقدامی مشترک در حوزه شناسایی توانمندی‌ها و حوزه‌های مزیت‌دار مهارتی استان به انجام برسد تا ما بتوانیم یک رویکرد صحیح و درست را در ادامه کار در پیش بگیریم.
۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۵۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید