اخبار

صیانت از نیروی کار در جهت رونق تولید را دنبال می کنیم

صیانت از نیروی کار در جهت رونق تولید را دنبال می کنیم
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل: در سال رونق تولید تمام کارفرمایان و صاحبان واحدهای تولیدی اهتمام جدی دارند تا در کنار حفظ نیروی کار موجود حتی به افزایش اشتغال و برنامه‌ریزی در راستای تولید مضاعف همت کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در آیین تجلیل از نخبگان جامعه کار و تلاش با اشاره به نامطلوب بودن وضعیت معیشت کارگران گفت: دولت در سال جدید با افزایش حدود 47 درصدی دستمزد کارگران گامی اساسی در ترمیم معیشت کارگران برداشت ولی باز فاصله و شکاف اساسی بین نیاز معیشتی و میزان حقوق و دستمزد کارگران دیده می شود.
قاسم رحیمی اضافه کرد: جامعه کارگری به رغم این تنگناهای معیشتی که بخشی از آن تحمیل شده از سوی دشمنان در پی تحریم های ناجوانمردانه است، در فضای جنگ اقتصادی به عنوان سربازان خط مقدم تولید حضور جدی و موثر دارد.

در این مراسم که با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مسئولان و جامعه کارگری استان اردبیل در مجتمع فدک این شهر برگزار شد، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اظهار کرد: در حال حاضر 109 هزار نفر کارگر در جبهه تلاش و مجاهدت از استقلال اقتصادی و رونق تولید حمایت و صیانت می‌کنند.
قاسم رحیمی خاطرنشان کرد: به نسبت سال گذشته 8 هزار نفر به نیروی کار و کارگری استان اردبیل افزوده شده و ما در گرامیداشت این هفته شاهد تجلیل و تکریم از زحمات تلاشگرانی هستیم که در جبهه اقتصادی به رغم تحریم دشمنان مجاهدتی ماندگار دارند.
وی از تدارک 100 برنامه در گرامیداشت این هفته خبر داد و گفت: در نخستین روز هفته کار و کارگر و با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور چندین پروژه حوزه کارگری افتتاح شده و به بهره‌برداری رسید.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با بیان اینکه در استان اردبیل ما با کمترین تنش کارگری و همچنین تعطیلی واحدهای تولیدی روبرو هستیم، تصریح کرد: در سال رونق تولید تمام کارفرمایان و صاحبان واحدهای تولیدی اهتمام جدی دارند تا در کنار حفظ نیروی کار موجود حتی به افزایش اشتغال و برنامه‌ریزی در راستای تولید مضاعف همت کنند.

 

در این آیین که با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برگزار شد، منتخبان و برگزیدگان جامعه کار و تولید استان اردبیل در بخش صنعت، کشاورزی، خدمات، کارفرمایی، تولید کنندگان برتر، تشکل های کارگری و کارفرمایی، منتخبان آموزش های مهارتی و فنی و حرفه ای و نیز برگزیدگان ورزشی و مسابقات فرهنگی و هنری جامعه کارگری مورد تجلیل قرار گرفتند.

۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۸:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید