اخبار

آموزش نیروی کار عامل توسعه تولید ملی

آموزش نیروی کار عامل توسعه تولید ملی
نماینده مجلس شورای اسلامی: تولید ملی مبتنی بر توان و پتاسیل‌های داخلی، کسب و کار داخلی را رونق می‌بخشد و نیروی انسانی متخصص را در چرخه‌ی اقتصادی به‌کار می‌گیرد که لازمه آن آموزش درست و اصولی نیروی کار متخصص است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ یکی از اصلی‌ترین شاخص‌های پیشرفت جامعه بحث تولید و اشتغال همراه آن است، افزایش تولید در نگاه اول به معنای رونق چرخ اقتصاد، افزایش سطح معیشت مردم، افزایش سرمایه‌گذاری داخلی و ارتقای فعالیت‌ بخش خصوصی و در نتیجه افزایش قدرت اقتصادی جامعه و… را به‌دنبال دارد.

تولید ملی  مبتنی بر توان و پتاسیل‌های داخلی، کسب و کار داخلی را رونق می‌بخشد و نیروی انسانی متخصص را در چرخه‌ی اقتصادی به‌کار می‌گیرد  که لازمه آن آموزش درست و اصولی نیروی کار متخصص است که با اتکا به نیروی تحصیل کرده‌ی داخلی می‌توان میزان تولید را افزایش داد و بهره‌وری را بهبود بخشید.

ولی ملکی، نماینده مردم شهرستان مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی شامگاه گذشته در جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های زیر مجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل اظهار کرد: امروزه اقتصاد مهم‌ترین موضوع کشور است و دولت باید جهت پیاده‌سازی دانش در زمینه آموزش فنی و حرفه‌ای در استان، سخت‌افزارهای لازم را فراهم کند.

وی افزود: رونق تولید بدون آموزش امکان پذیر نیست و سوء تدبیر موجب بروز برخی مشکلات می‌شود که می‌توان با مدیریت درست موانع موجود برای آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل را رفع کرد.

بشیر خالقی، نماینده مردم شهرستان‌های کوثر و خلخال در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه اظهار کرد: نگاه ویژه دولت به مناطق محروم در زمینه اشتغال‌زایی باید پیاده‌سازی و عملیاتی شود.

وی افزود: استان اردبیل دارای پتانسیل‌های بسیاری در زمینه ایجاد اشتغال است که وزارت کار می‌تواند با انجام اقدامات مقتضی از مهاجرت جوانان استان به سایر استان‌ها بر اثر بیماری جلوگیری کند.

محمد فیضی در ادامه گفت: نیازسنجی اولویت های آموزشی استان بر اساس کمبودها و ظرفیت های استان باید بازنگری شده و کمبودها مرتفع گردد.

۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۰۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید