اخبار

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای:

جوان گرایی و شفافیت خدمات آموزشی به حرفه آموزان را دنبال می کنیم

جوان گرایی و شفافیت خدمات آموزشی به حرفه آموزان را دنبال می کنیم
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای جوان گرایی و شفافیت خدمات آموزشی به حرفه آموزان را دنبال می کند.

به گزارش روابط عمومی ادراه کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل: سلیمان پاک سرشت روز چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌ های زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل با تاکید بر ضرورت انجام کارهای آموزشی منسجم برای جویندگان شغل و حرفه آموزان افزود: متاسفانه در سال های گذشته در خصوص بکارگیری جوانان در عرصه آموزش اشتغال و کارآفرینی غفلت شده است.
وی توجه به نگاه خاص جوانان، شنیدن صدای آنها و به کارگیری نیرو و توان آنها در مدیریت جامعه را ضروری خواند و بیان کرد: در کنار این امر، باید فرایندهای ارائه خدمات به جامعه شفاف و تسهیل شود.
پاک سرشت با بیان این که 50 درصد جامعه ایران تحت تاثیر خدمات دستگاه ‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، اضافه کرد: شفافیت در فرایندهای ارائه خدمات موجب ایجاد امید در مردم می شود.
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور که به منظور شرکت در برنامه های مربوط به هفته کار و کارگر به استان اردبیل سفر کرده است، در ادامه، کار و کارگر را منشاء امید، تولید، رونق و بهبود در جامعه دانست و گفت: در سال رونق تولید و در فضایی که کشور ما وارد مصاف جنگ اقتصادی شده، باید بیشتر از گذشته به امر تولید و کار بها بدهیم.
وی کارگران را سربازان عرصه تولید و جنگ اقتصادی تحمیلی خواند و افزود: ما در چنین فضایی باید طوری عمل کنیم که مردم موفقیت ها و عملکردها را به شکل ملموس ببینند.
پاک سرشت سازمان آموزش و فنی و حرفه ای را تشکیلاتی برای توانمند سازی فعالان عرصه تولید و اشتغال عنوان کرد و ادامه داد: ما به علت غفلت طی سال های گذشته، در عرصه آموزش های فنی و حرفه ای با وضعیت استاندارد فاصله داریم.
او با اشاره به اختصاصی شدن بودجه و اعتبارات سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در بودجه تصویب شده سال جاری در مجلس بیان کرد: برای بهره وری بیشتر در این سازمان باید به سمتی برویم که آموزش های تخصصی ارائه شده در جامعه خریدار داشته باشد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اختصاص 50 میلیون دلار اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای رشد آموزش های فنی و حرفه ای در سال جاری خبر داد و اضافه کرد: نگاه مثبت به آموزش های فنی و حرفه ای در جامعه و در سطح مدیریت کشور شکل گرفته و معتقدیم که همه آموزش گیران این سازمان باید شاغل شوند.
وی با انتقاد از توسعه بی رویه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ساله های گذشته گفت: این توسعه بدون این که آموزش های ارائه شده توسط این سازمان به اشتغال تبدیل شود، کاری بدون نتیجه بود.
پاک سرشت همچنین با اشاره به تصویب قانون نظام جامع آموزش فنی، حرفه ای و مهارتی کشور گفت: بر اساس مفاد این قانون بالادستی، دستگاه های آموزش دهنده در امر اشتغال باید به هم وصل شوند و آموزش های زاید و موازی حذف شود.
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای در ادامه از اختصاص هفت میلیارد و 390 میلیون ریال اعتبار برای تجهیز کارگاه های 19 مرکز آموزش فنی و حرفه ای استان اردبیل در سال گذشته خبر داد و افزود: در سال جاری نیز نیازهای استان بر اساس مقدورات بودجه و ضرورت ها و اولویت های آموزشی تامین می شود.
معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به جدی بودن خلاء آموزشی در عرصه فنی و حرفه ای در استان اردبیل اضافه کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور آمادگی دارد در قالب تفاهم نامه ای با استانداری اردبیل، نیازهای آموزشی این استان در عرصه اشتغال را تامین کند.
پاک سرشت خواستار شکل گیری شورای مهارت استان اردبیل شد و اظهار کرد: با شکل گیری این شورا که مطابق با سند جامع آموزش فنی و حرفه ای و مهارتی کشور باید صورت گیرد، نیازهای آموزشی استان اردبیل در این عرصه بر اساس مصوبات شورا جمع بندی شده و خدمات آموزشی لازم ارائه خواهد شد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور همچنین خواستار تدوین سند و گزارش جامع اهداف پنج سال آینده استان اردبیل در زمینه آموزش های فنی و حرفه ای شد و گفت: ما با نقشه راه تدوین شده در خود استان، بهتر می توانیم نیازهای این منطقه را در زمینه آموزش فنی و حرفه ای تامین کنیم.

در ادامه جلسه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل با تشریح موضوعات دستگاه های زیر مجموعه این وزارت در استان اردبیل گفت: استان ار دبیل در بحث جذب تسهیلات اشتغال پایدار روستایی از جمله استان های موفق کشور بوده است.

قاسم رحیمی تشریح کرد: استقرار سامانه جامع روابط کار در جهت شفافیت و ارائه خدمات به کارگران از دیگر اقدامات این اداره کل در حوزه روابط کار به منظور تسریع در خدمات رسانی می باشد.

وی اظهار داشت: با صادرات 37 میلیون دلار شرکت های تعاونی در سال گذشته رشد سه برابری این شرکتها در حوزه صادرات و فروش را تجربه کردیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تشریح دستاوردهای این اداره کل بر لزوم ادامه برنامه های اشتغالی از سوی دولت در جهت از بین بردن بیکاری انباشته در حوزه شهری و روستایی و تمرکز بر روی برنامه های اشتغالی دانش آموختگان دانشگاهی تاکید کرد.

۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۰:۳۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید