اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل عنوان کرد:

ثبت الکترونیکی دادخواست ها و شکایات حوزه کار در اردبیل کلید خورد

ثبت الکترونیکی دادخواست ها و شکایات حوزه کار در اردبیل کلید خورد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: با توجه به انتخاب اردبیل به عنوان استان پایلوت سامانه جامع روابط کار ثبت تمامی دادخواست ها و شکایت های حوزه کارگری و کارفرمایی از طریق سامانه به صورت الکترونیکی و غیرحضوری انجام می پذیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ اولین جلسه کمسیون کارگری در سال جدید به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل و فرمانده بسج کارگری، معاون داداستان و .... در استانداری اردبیل تشکیل شد.

قاسم رحیمی دراین جلسه با اشاره به تعداد شکایات واصله از اول سال و مقایسه آن با مدت مشابه در سال قبل گفت: با رصد دقیق مسائل و مشکلات جامعه کارگری به دنبال پیشگیری از ایجاد مشکل یا چالش های احتمالی در این حوزه هستیم.

مدیرکل  تعاون، کار و رفاه اجتماعی با عنوان اینکه مشکلات اقتصادی عمده واحدهای تولیدی استان را با مشکل کمبود نقدینگی مواجه کرده است گفت: با پیگیری های استاندار و همکاری بانک ها تلاش می شود مشکلی از این بابت گریبانگیر عرصه تولید نشود.

وی افزود: افزایش میزان دستمزد کارگران در سال جدید با توجه به نرخ تورم نیازمند برنامه ریزی مدون برای مدیرت بروز چالش های جدید جهت صیانت از نیروی کار می باشد.

رحیمی با اعلام اینکه اردبیل به عنوان استان پایلوت ثبت دادخواست ها به صورت الکترونیکی انتخاب شده است گفت:  تمامی دادخواست ها و شکایت های کارگری و کارفرمایی از طریق سامانه به صورت الکترونیکی و غیرحضوری انجام می پذیرد.

وی تاکید کرد: انجام الکترونیکی رسیدگی به دادخواست های کارگری با استقرار سامانه جامعه روابط کار فرصت ویژه ای جهت خدمات رسانی مطلوب و شفاف برای جامعه کار و تولید استان می باشد.

در ادامه این جلسه دبیر کمیسیون کارگری شورای تامین استان، با اشاره به قرار گرفتن در آستانه هفته کارگر گفت: استقلال و خودکفایی در عرصه تولید و تحول اقتصادی را مدیون کارگران هستیم و پاسداشت مقام کار را نمی توان به یک روز یا یک هفته محدود نمود.

ماریا موسوی با اشاره به تشکیل کمیسیون کارگری شورای تامین استان تصریح کرد: از ابتدای سال جاری، پیگیر مشکلات کارگری واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی استان هستیم  و برای رفع مشکلات تلاش خواهیم نمود.

 

۳۱ فروردین ۱۳۹۸ ۰۷:۴۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید