اخبار

میزان حق الزحمه دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی غیر دولتی در سال 98 ابلاغ شد

میزان حق الزحمه دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی غیر دولتی در سال 98 ابلاغ شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت متبوع، حق الزحمه ثبت نام به همراه مشاوره شغلی در دفاتر کاریابی در سال 98 اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ قاسم رحیمی در تشریح این خبر گفت:بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت متبوع، حق الزحمه ثبت نام به همراه مشاوره شغلی در دفاتر کاریابی داخلی مبلغ 270 هزار ریال و حق الزحمه ثبت نام به همراه مشاوره شغلی در دفاتر کاریابی خارجی مبلغ 400  هزار ریال تعیین شده است.

وی افزود: حق الزحمه ثبت نام به همراه مشاوره شغلی دفاتر کاریابی داخلی در مناطق محروم کشور مبلغ 180 هزار ریال تعیین شده و بر اساس این دستورالعمل چنانچه به همراه ثبت نام کارجو، فرآیند مشاوره شغلی انجام نشود 50% حق الزحمه ثبت نام و مشاوره شغلی کسر خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل با اعلام اینکه در حال حاضر 18کاریابی در استان فعال می باشد گفت: حق الزحمه بکارگماری دفاتر کاریابی غیر دولتی داخلی که از کارجو دریافت می گردد، حداکثر 50% حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار در سال 1398 می باشد  و برای قرارداد های کمتر از یکسال حق الزحمه به نسبت ماه های کارکرد محاسبه خواهد شد  و کاریابی حق دریافت حق الزحمه برای مدت اشتغال کمتر از یکماه را ندارد.

رحیمی با اشاره به اینکه به کارگماری کمتر از یکماه فاقد هرگونه هزینه و حق الزحمه می باشد، افزود: دفاتر کاریابی می توانند در خصوص برخی مشاغل ساختمانی و روزمزد (8درصد) دستمزد روزانه دریافتی کارجو را به عنوان حق الزحمه بکارگماری دریافت کنند و با توافق بکارگمارده، حق الزحمه خود را به صورت اقساط وصول نمایند و  در قبال دریافت هر گونه وجه (حق الزحمه ثبت نام و بکارگماری) به کارجو رسید ارائه نمایند.

وی تاکید کرد: عدم رعایت هر یک از بندهای درج شده در ابلاغیه میزان حق الزحمه دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی غیر دولتی، تخلف محسوب گردیده و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان موظف به رسیدگی موضوع می باشند.

لازم به توضیح است این ابلاغیه به کلیه دفاتر کاریابی استان جهت اجرا و رعایت بندها ارسال شده است.

۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ۱۳:۲۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید