اخبار

شناسایی ۱۲ نفر اتباع بیگانه فاقد مجوز کار در اردبیل / احکام سنگین در انتظار متخلفین

شناسایی ۱۲ نفر اتباع بیگانه فاقد مجوز کار در اردبیل / احکام سنگین در انتظار متخلفین
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل: ۱۰ نفر از تبعه افغان و ۲ نفر از اتباع جمهوری آذربایجان که طی یکسال گذشته در استان به کارگیری شده بودند توسط بازرسین این اداره کل شناسایی و از کشور دیپورت شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ قاسم رحیمی با اعلام این خبر عنوان کرد: ۱۰ نفر از تبعه افغان و ۲ نفر از اتباع جمهوری آذربایجان که طی یکسال گذشته در استان به کارگیری شده بودند توسط بازرسین این اداره کل شناسایی و از کشور دیپورت شدند.

وی تاکید: احکام و جرایم سنگین متوجه آن دسته از کارفرمایانی خواهد بود که به صورت غیرقانونی اقدام به بکارگیری اتباع خارجی کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل یادآورشد: صدور مجوزکار اتباع خارجی صرفا درجهت انتقال دانش، مهارت و تجربه به منظوز جایگزینی با نیروی کار داخلی صورت می‌گیرد.

وی تاکید کرد: بر اساس مصوبه شورایعالی کار که حداقل دستمزد روزانه به مبلغ 505 هزار و 627 ریال در سال 1398 را تعیین کرده است، مبلغ جریمه برای هر روز اشتغال غیرمجاز اتباع خارجی دو میلیون و 528 هزار و  135 ریال خواهد بود.

رحیمی با بیان اینکه میزان جریمه سال 98 کارفرمایان متخلف که اقدام به استفاده از اتباع خارجی فاقد مجوز کار می‌کنند، به میزان پنج برابر حداقل دستمزد روزانه است، افزود: این میزان جریمه در صورت تکرار تخلف، دو برابر خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: بر اساس ماده 181 قانون کار، هرگونه به کارگیری اتباع خارجی در واحدهای کارگاهی ممنوع است و کارفرمایان متخلف برابر قانون از 91 روز تا 180 روز حبس و پرداخت چند برابر دستمزد یک کارگر جریمه می‌شوند.

رحیمی همچنین از تشدید برخوردها با اشتغال غیر مجاز اتباع بیگانه در استان خبر داد و تاکید کرد: لازم است تا مدیران واحدهای کارگاهی ، کارخانه ها، اصناف و ادارات از بکارگیری اتباع بیگانه غیر مجاز بعنوان نیروی کار خودداری نموده و در صورت نیاز به تخصص کارگر خارجی، برای اخذ مجوز از مجاری قانونی نسبت به دریافت پروانه کار اقدام کنند.

۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۳۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید