اخبار

کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد در بین کارگران ساختمانی شهرستان بیله سوار برگزار شد

کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد در بین کارگران ساختمانی شهرستان بیله سوار برگزار شد
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بیله سوار از برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد در بین کارگران ساختمانی در این شهرستان خبر دادبه گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان اردبیل؛ مجتبی ماهری در این کارگاه آموزشی گفت: اعتیاد به مواد مخدر یکی از مهمترین موانع توسعه و رفاه اجتماعی در کشور ما می باشد. که سالهاست باعث دلمشغولی مسئولان، خانواده ها و سازمانهای متولی رفاه اجتماعی بوده و می باشد.

وی تاکید کرد: با توجه به آنکه پیشگیری از این بیماری نیازمند تلاشی فراگیر همه آحاد جامعه است و اینکه یکی از مؤثرترین راهکارها جهت پیشگیری از اعتیاد، آگاه کردن خانواده ها و والدین می باشد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بیله سوار تاکید کرد: اعتیاد چالش جدی جوامع بشری است و نه تنها به عنوان چالش امروز مطرح بوده بلکه از دیرباز وجود داشته و نسل جوان را در معرض تهدید قرارمی دهد.

وی یادرآورشد: کارگران مراکز صنعتی، کارگاهی و تولیدی با 30 تا 35درصد بیشترین حجم نیروی کارمعتاد درکشور را به خود اختصاص می دهند و جمعیت آن ها حدود 600 تا 700 هزار نفر می باشد.

ماهری افزود:  مهمترین شیوه های پیشگیری از اعتیاد: آگاه کردن جامعه از خطرات و مضررات مواد مخدر، تقویت فعالیت های جایگزین، افزایش مهارت های زندگی مانند مهارت حل مشکل، مقابله با مشکل و مقاومت در برابر مصرف مواد و ارتقای فرهنگی می باشد.

وی تاکید کرد: و در امر پیشگیری همکاری میان واحد های مختلف مردمی و جامعه مانند خانواده ها، مدارس، مساجد، سربازخانه ها و دانشگاه ها، کارخانجات، رادیو، تلویزیون، روزنامه ها، مأموران انتظامی و ... ضرورت دارد.

 

 


۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ۰۸:۱۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید