اخبار

حمایت از مشاغل خرد در اولویت سیستم بانکی قرار گیرد

حمایت از مشاغل خرد در اولویت سیستم بانکی قرار گیرد
مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی اردبیل: نرخ اشتغال ایجاد شده در مشاغل خرد بیشتر از صنایع بزرگ می‌باشد که ضرورت دارد بانک‌ها در اعطای تسهیلات اینگونه مشاغل را هم مدنظر قرار دهند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاونف کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ قاسم رحیمی در کیسیون هماهنگی بانک های دولتی استان اردبیل که به ریاست استاندار و با حضور مدیران بانک های دولتی و برخی از مسئولین استانی در سالن جلسه شهید باهنر استاندار یبرگزار شد، گفت: طبق بررسی‌های انجام شده به طور میانگین ۷ درصد هزینه تولید متوجه به هزینه دستمزد است و افزایش نرخ دستمزد کارگران نبایدتاثیر قابل توجهی برروی قیمت تمام شده اجناس داشته باشد. در حال حاضر فاکتور مهم تاثیرگذار در قیمت تمام شده کالا، افزایش قیمت مواد اولیه می باشد که باید تمهیدات کنترلی دیده شوند.

مدیرکل  تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل افزود: ارزش افزوده کالا بیشتر از خواب پول در سیستم بانکی می‌باشد که زمینه‌ساز کمک به تولید می‌باشد.

وی گفت: نرخ اشتغال ایجاد شده در مشاغل خرد بیشتر از صنایع بزرگ می‌باشد که ضرورت دارد بانک‌ها در اعطای تسهیلات اینگونه مشاغل را هم مدنظر قرار دهند.

رحیمی تاکید کرد: تحریم‌ها در کنار ثبات اقتصادی فرصت ویژه جهت رونق تولید و هدایت منابع راکد به سمت اشتغال می‌باشد‌.

وی گفت سال‌های قبل عمده مشکل تولید متوجه به بازار و فروش بود که با افزایش نرخ ارز و توجه به صادرات زمینه گشایش ظرفیت جدید فروش فراهم شده‌ است.
۲۲ فروردین ۱۳۹۸ ۰۷:۵۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید