اخبار

نقش موثر کارگاه های آموزشی در بالا بردن توان مهارتی کارگران

نقش موثر کارگاه های آموزشی در بالا بردن توان مهارتی کارگران
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: برگزاری کلاس های آموزشی ویژه جامعه کار و تلاش موجب افزایش مهارت و ایمنی کارگران می شود.

به گزارش روابط عمومی تعاون ،کار  و رفاه اجتماعی اردبیل در  جلسه دیدار اعضای انجمن صنفی کارگران ساختمانی استان اردبیل با مدیرکل تعاونف کار و رفاه اجتماعی اردبیل رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران استان اردبیل گفت: خوشبختانه فضای حاکم بر تشکلات استان یک فضای کاملاً تعاملی است و در سایه تعامل و همکاری کارها به خوبی پیش خواهد رفت.

وی افزود: تعامل موثر با دستگاه های اجرایی ذیربط در راستای صیانت از نیروی کار همواره مد نظر تشکلات کارگری بوده و افقی روشن را پیش روی جامعه کسب و کار  گشوده است.

وی اظهار کرد: امیدواریم بسترهای مناسب جهت افزایش اصل سه جانبه گرایی بین شرکای اجتماعی ایجاد و از این طریق  زمینه رشد و شکوفایی اقتصادی فراهم شود .

در ادامه این جلسه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل، ضمن تشکر از فعالیت ها و اقدامات کانون در جهت ترویج قانون و کمک به کارگران استان در سخنانی اظهار کرد: ارتقاء و گسترش فرهنگ کار یکی از مهمترین اهداف این اداره کل است ما اعتقاد داریم شکوفایی اقتصادی و رونق تولید تنها در سایه حمایت از نیروی کار و دست اندر کاران جامعه کسب و کار محقق خواهد شد.

وی در ادامه برگزاری دوره های آموزشی و کارگاه های تخصصی رایگان برای کارگران استان را گوشه ای از یکی از وظایف اصلی این انجمن برشمرد و گفت: برگزاری کلاس های آموزشی ویژه جامعه کار و تلاش موجب افزایش مهارت و ایمنی کارگران می شود.

رحیمی در ادامه تصریح کرد: بر این باوریم که توسعه سه جانبه گرایی و افزایش تعامل و همکاری بخش دولتی با شرکای اجتماعی می تواند موجب ایجاد همکاری موثر و ارتقاء فرهنگ کار شده و از مشکلات و تنش های موجود به میزان چشمگیری بکاهد .

وی ادامه داد: ما بر آن هستیم تا با بهره گیری از تمام ظرفیتهای موجود فضایی دوستانه توام با احترام متقابل جهت رشد و شکوفایی استان را فراهم آوریم.

رحیمی اظهار کرد:  امروزه کشور نیازمند حفظ و توسعه اشتغال است و قطعاً یکی از اساسی ترین محور ها و رویکردها در زمینه دستیابی به این هدف بزرگ ، وحدت و همدلی  است.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی اردبیل با یادآوری اینکه درصد چشمگیری از بروز حوادث ناشی از کار مربوط به کارگاه های ساختمانی می باشد تاکید کرد: برگزاری کلاس های آموزشی ایمنی برای کارگران ساختمانی نکته ای مهم در جهت حفظ سلامت جامعه کار و تلاش می باشد.

۲۰ فروردین ۱۳۹۸ ۰۸:۳۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید