اخبار

تنش های کارگری در خلخال کاهش یافت

تنش های کارگری در خلخال کاهش یافت
رییس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خلخال گفت: سال گذشته تنش های کارگری و کارفرمایی در این شهرستان 25 درصد در مقایسه با زمان مشابه سال قبل کاهش یافت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ علیرضا خلیلی، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خلخال گفت: این شهرستان از لحاظ پایین بودن تنش ها و اختلافات کارگری و کارفرمایی رتبه نخست استان اردبیل را به خود اختصاص داده است.

وی گفت: در پنج ماه امسال 105 پرونده اختلاف در این اداره تشکیل شده که پس از بررسی در هیات تشخیص همه پرونده ها منجر به صلح و سازش بین کارگران و کارفرمایان و رسیدن کارگران به حقوق قانونی خود از جمله دریافت حقوق و مزایای معوقه ، دریافت حق بیمه بیکاری و مطالبات شد.

او همچنین به کاهش زمان رسیدگی به پرونده های اختلاف در هیات تشخیص اشاره کرد و افزود: مهلت 15 روزه رسیدگی به پرونده های اختلاف به هفت روز در اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی رسید.

خلیلی اظهار داشت: با افزایش سطح تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر زمینه ایجاد اشتغال در واحدهای تولیدی و صنعتی و مناطق کم برخوردار روستایی در این شهرستان فراهم شده است.

او گفت: در حال حاضر بیشترین سطح تسهیلات معرفی شده به بانک ها برای ایجاد اشتغال پایدار روستایی در بخش گردشگری و توسعه صنعت توریسم بوده و در این راستا متصدیان سه هتل بزرگ و نیز چند طرح گردشگری اشتغال زا برای دریافت تسهیلات کم بهره با کارمزد 6 درصد و دریافت سرمایه در گردش با کارمزد 10 درصد به بانک های عامل معرفی شدند.

وی افزود: سال گذشته با پرداخت 240 میلیارد ریال مطالبات پیمانکار مجری سد بفراجرد زمینه پرداخت مطالبات معوقه کارگران این طرح فراهم شد و مشکلی در ادامه کار این طرح وجود ندارد.
۱۸ فروردین ۱۳۹۸ ۰۸:۳۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید