اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل عنوان کرد:

رونق تولید ملی مساوی با رونق معیشیت مردم، اشتغال و تقویت اقتصاد است

رونق تولید ملی مساوی با رونق معیشیت مردم، اشتغال و تقویت اقتصاد است
مدیرکل تعاون، کار و فاه اجتماعی اردبیل گفت: رونق تولید ملی مساوی با رونق معیشیت مردم، اشتغال و تقویت اقتصاد است و با رونق تولید و کاهش سهم خام فروشی از اقتصاد کشور ارزش پول ملی نیز احیا می‎شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ قاسم رحیمی در جریان بازدید و تبریک عید به کارگران کارخانه آرتا پلاست با بیان اینکه راه حل همه مشکلات کشور از بحث تولید می‎گذرد، گفت: راه حل بسیاری از مشکلات کشور از بحث تولید می‎گذرد و مقام معظم رهبری نیز در بیانیه گام دوم به صورت ویژه در رابطه با تولید ملی و رونق تولید برای رسیدن به این اهداف سفارش کردند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل عنوان کرد: طی ده سال گذشته عمده شعارهای انتخابی از سوی مقام معظم رهبری در حوزه اقتصادی می باشد که نکته نشانگر وجود کاستی ها در این زمینه می باشد

رحیمی بیان کرد: رونق تولید ملی مساوی با رونق معیشیت مردم، اشتغال و تقویت اقتصاد است و با رونق تولید و کاهش سهم خام فروشی از اقتصاد کشور ارزش پول ملی نیز احیا می‎شود.

وی با اشاره به تحریم های یک طرفه امریکا علیه ایران گفت: تولید نقش محوری در کاهش تورم دارد و با تکیه برتولید کالای باکیفیت داخلی شاهد افزایش ارزش پول ملی و رفاه اجتماعی خواهیم بود.

مدیرکل  تعاون کار و رفاه اجتماعی اردبیل ادامه داد: وابستگی کشور به دلار کاهش ارزش پولی ملی را به دنبال خواهد داشت که با افزایش تولید در داخل و کاهش واردات با دلار می‎توانیم به تقویت اقتصاد کشور کمک کنیم.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد و تولید تاثیر مستقیم برهمدیگر دارند، بیان کرد: اتخاذ سیاست های اقتصادی مدون در جهت ثبات بازار و رفتن به سمت اقتصاد باز یکی از اصلی ترین شاخصه تحقق شعار سال و رونق تولید می باشد. 

رحمی سهم تحریم ها را در مشکلات چرخه تولید غیرقابل انکار عنوان کرد و اظهار داشت:  با وجود تحریم ها گسترده در حوزه ماهواره و هسته ای، با تکیه بر ظرفیت های داخلی توانستیم بیشترین پیشرفت را بدست آوردیم و  جز کشورهای برتر دنیا در این حوزه شویم. 

وی با عنوان تفاوت های حمایت از کالای داخلی و رونق تولید گفت: حمایت از تولید یکه فراینده زنجیره وار است که  مستلزم حمایت های تمام جانبه از سرمایه گذار، نیروی کار، کارفرما و ... می باشد، اما حمایت از کالای ایرانی یعنی حمایت از ماحصل این فرایند برای رونق گرفتن این فرایند است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل تصریح کرد: یکی از مهمترین شرایط تحقق شعار سال جلوگیری از ورود کالاهای وارداتی است که این مر مستلزم قانون گذاری و اجرای دقیق آن جهت رونق تولید می باشد.

۷ فروردین ۱۳۹۸ ۰۹:۰۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید