اخبار

برگزاری دوره شیوه های خدمت رسانی آسان و سریع و نحوه برخورد با افراد توانخواه

برگزاری دوره شیوه های خدمت رسانی آسان و سریع و نحوه برخورد با افراد توانخواه
دوره آموزشی "شیوه های خدمت رسانی آسان و سریع و نحوه برخورد با افراد توانخواه" در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی اردبیل، دوره آموزشی "شیوه های خدمت رسانی آسان و سریع و نحوه برخورد با افراد توانخواه" در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل برگزار گردید.

مسئول میز خدمت اداره کل  تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل عنوان کرد: در این دوره آموزشی که در راستای اجرای تصویب نامه حقوق شهروندی در نظام اداری، تکریم مراجعین و مشخصاً شناخت حقوق افراد توانخواه و صیانت از حقوق آنان برگزار گردید، با تفسیر قانون جامع حمایت از حقوق معلولان مصوب سال 1396 مجلس شورای اسلامی، مواردی  در خصوص شیوه های ارائه خدمت آسان و سریعتر به این گروه از جامعه با توجه به شرایط خاص جسمی و روحی آنان توسط مدرس دوره مطرح شد. 

مدرس این کارگاه آموزش افزود: با توجه به اینکه در مجموع 11 الی 13 درصد از جمعیت کشور را افراد دارای معلولیت از نوع خفیف، متوسط، شدید و خیلی شدید تشکیل می دهند و این معلولیت و ناتوانی در شکل ها و انواع مختلف، از سالمندی و ناتوانی های جزئی در شنوایی و بینایی گرفته تا معلولیت های جسمی و حرکتی و یا حتی ذهنی و روانی، وجود دارد، نیازمند توجه و شناخت هرچه بیشتر کارمندان از روحیات این قشر خاص از جامعه جهت ارائه بهتر خدمات هستیم.

سعید آقایی گفت:  ریشه تمام تغییرات اجتماعی در وهله اول تغییر در فکر و اندیشه است و از خود افراد آغاز میگردد فلذا امروزه لزوم بازنگری در برخی افکار و عقاید قدیمی و منسوخ و باورهای غلط در خصوص دوران سالمندی، معلولیت جسمی و روحی و ناتوانی افراد بیش از پیش احساس می شود.

وی همچنین با اشاره به آمار تعداد معلولان ضایعه نخاعی ثبت شده در بانک اطلاعاتی سازمان بهزیستی که بالغ بر 23 هزار نفر می باشد، فراهم نمودن زیرساخت ها در حوزه های مختلف شهری و اداری اعم از سیستم حمل و نقل، مبلمان شهری، مناسب سازی ساختمانهای اداری، استاندارد سازی آسانسور و فضاهای اداری جهت استفاده معلولان، رعایت قانون 3 درصد استخدام معلولین در دستگاههای اجرایی و ... با هدف افزایش مشارکت اجتماعی این افراد را از مهمترین چالش ها و اقدامات پیش روی عنوان نموده و موارد مطروحه بصورت مشارکتی بین حاضرین در جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 

۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۱۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید