اخبار

افتتاح اولین مرکز تخصصی اشتغال و کارآفرینی صنعت فرش دست بافت‌ در اردبیل

افتتاح اولین مرکز تخصصی اشتغال و کارآفرینی صنعت فرش دست بافت‌ در اردبیل
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: اولین مرکز تخصصی اشتغال و کارآفرینی صنعت فرش دست بافت‌ در اردبیل با حضور فعال شرکت های تعاونی فرش استان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاونف کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ قاسم رحیمی درآیین افتتاح اولین مرکز تخصصی اشتغال و کارآفرینی صنعت فرش دست بافت‌استان گفت: اولین مرکز تخصصی اشتغال و کارآفرینی صنعت فرش دست بافت‌ در اردبیل با حضور فعال شرکت های تعاونی فرش استان افتتاح شد.

وی اظهار داشت: در این مرکز تعداد چهار شرکت تعاونی فرش دست بافت و یک عنوان اتحادیه شرکت های تعاونی فرش دست بافت استان اردبیل مستقر شده و بزودی شاهد استقرار دو عنوان شرکت تعاونی در حوزه فرش دست بافت خواهیم بود.

در ادامه ایم مراسنم استاندار اردبیل گفت: آموزش رایگان توسط عوامل پشتیبان و سرمایه گذاران انجام می شود و صنعت فرش علاوه بر کارگاه ها به خانه ها نیز کشیده شده است.

وی با بیان اینکه تولید کنندگان نباید دغدغه فروش داشته باشند افزود: ما باید افرادی که به راحتی می توانند فرش دست بافت را صادر کنند با تولیدکنندگان جزء، ارتباط دهیم تا انگیزه تولید فرش های قیمتی در استان افزایش پیدا کند.

بهنام جو استعداد رونق صنعت فرش در استان اردبیل را بسیار خوب ارزیابی کرد و افزود: در شهرستان های خلخال، نیر، مشکین شهر و پارس آباد کارگاه های آموزشی و بافندگی راه اندازی شده است که بانوان زحمتکش تحت پوشش نهادهای حمایتی در این کارگاه ها فعال هستند.

وی تعداد افراد قالی باف در استان را ۳۵ هزار نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۳۳هزار نفر آموزش دیده و بیش از ۱۲ هزار نفر به نوعی فعال و حرفه ای هستند.

استاندار اردبیل در رابطه با مرکز تخصصی صنعت فرش دست بافت گفت: با تبلیغات مناسب می توانید این مرکز را به محل بازدید عموم تبدیل کنید و اینکه در نزدیکی شورابیل است مسافران را برای خرید به این مرکز هدایت کنید.

۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ۱۷:۴۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید