اخبار

ایجاد 18 هزار شغل در استان اردبیل در سال 1397

ایجاد 18 هزار شغل در استان اردبیل در سال 1397
استاندار اردبیل از ایجاد 18 هزار شغل در استان در سالجاری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل؛ اکبر بهنام جو در جلسه مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی و کارگروه تخصصی اشتغال استان گفت: تمامی شغل های ایجاد شده راست آزمایی شده و در سامانه رصد اشتغال ثبت شده است.

وی به برنامه ریزی در راستای ایجاد اشتغال در سال آینده اشاره کرد و گفت: در اجرای کارها و تحقق اشتغال تعهد شده با برنامه ریزی و ترسیم افق به پیش می رویم.

استاندار اردبیل ادامه داد :با توجه به فعال شدن واحدهای تولیدی و صنعتی و رونق سرمایه گذاری در استان سال آینده با افزایش میزان اشتغال مواجه خواهیم شد.

بهنام جو بیان کرد: براساس سرشماری سال 95 تعداد 65 هزار نفر بیکار در استان به ثبت رسیده و سالانه نیز حدود هفت تا هشت هزار نفر به این میزان افزوده می شود.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود به ابلاغ تسهیلات تبصره 18 به استان ها اشاره کرد و گفت:  سهمیه استان ها ازاین تسهیلات تا پایان سالجاری مشخص می شود و باید دستگاه ها طرح های مربوطه را برای جذب این تسهیلات تا پایان سال اعلام کنند تا برای رونق بخش تولید در سال آینده استفاده شود.

استاندار اردبیل همچنین با تاکید بر تسریع در روند اجرای پروژه های مهم استان خواستار انجام پایش توسط مدیران و مسوولان اقتصادی در این خصوص و احصا 30 پروژه محوری استان شد.

وی افزود: پروژه های احداثی در این خصوص مد نظر نبوده و هر اقدامی که در راستای روان سازی برای رونق تولید و ایجاد اشتغال موثر باشد نیز می تواند به عنوان مهم ترین پروژه های استان مد نظر باشد.

۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ۱۷:۲۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید