اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل مطرح کرد:

بازید کمیته نظارت استان اردبیل از 120طرح اشتغال روستایی

بازید کمیته نظارت استان اردبیل از 120طرح اشتغال روستایی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: با بازدید کارگروه نظارت اشتغال روستایی استان از 120 عنوان طرح اشتغال زا، انحراف این طرح ها کمتر از 5 درصد اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ قاسمی رحیمی در بیست و نهمین جلسه کارگروه تخصصی استان اردبیل که با حضور استاندار، معاونین استانداری و مسئولین دستگاه های اجرایی استان برگزار شد گفت: هدف از این جلسه بررسی برنامه ای اشتغالی سال آتی و ارائه گزارش دستگاه های اجرایی استان در خصوص جذب یارانه های اشتغالی از محل بند الف ماده ده تبصره 18 قانون بودجه سال 97 می باشد.

وی با اشاره به تشکیل هسته نظارت همروند با ارائه تسهیلات روستایی و متشکل از نمایندگان دستگاه های مختلف و بانک ها گفت: بازرسی ها به دو صورت نظارت شهرستانی و استانی بر اساس برش کشوری و به صورت تصادفی انجام می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل افزود: طبق دستور ابلاغی، کارگروه نظارت اشتغال روستایی استان از 120 عنوان طرح اشتغال زا بازدید به عمل آورند که انحراف این طرح ها کمتر از 5 درصد اعلام شد.

وی عمده مشکل طرح های اشتغالزای روستایی را کاهش ارزش پول ملی دانست و گفت: به جهت افزایش نرخ دلار و کاهش نرخ ریال صاحبان طرح های اشتغالی در انجام تعهدات و تکالیف خود نسبت به مبلغ تسهیلات دریافتی با مشکل مواجه شده اند.

رحیمی میزان پرداخت تسهیلات اشتغالزای روستایی را 128 میلیارد تومان عنوان کرد گفت: مبلغ 30 میلیارد تومان از این طرح ها توسط کمیته نظارت اشتغال پایدار روستایی و عشایری مورد ارزیابی قرار گرفت و آن دسته از طرح هایی که انحراف داشتند برابر شیوه نامه نظارتی با آنها برخورد خواهد گردید.

وی گفت: با توجه به ظرفیت کشاورزی استان اردبیل حدود 70 درصد تسهیلات پرداختی اشتغال پایدار روستایی در حوزه کشاورزی می باشد و صنعت و گردشگری رتبه های بعدی را به خود اختصاص داده اند.

دبیرکارگروه اشتغال استان اردبیل سهم استان اردبیل را از محل قانون حمایت از اشتغال پایدار روستایی و عشایر 377 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: ضرورت دارد بانک های عامل جهت پرداخت تسهیلات طبق آیین نامه و قوانین موجود هماهنگی لازم را با دبیرخانه کارگروه اشتغال به عمل آوردند.

رحیمی با توضیح فرایند پرداخت این تسهیلات یادآور شد: طبق قوانین، تسهیلات اشتغال روستایی به صورت چند مرحله به صاحبان طرح های اشتغال زا جهت جلوگیری از هرگونه انحراف و تحقق اشتغال هدفگذاری شده پرداخت می شود.

وی خواستار تعیین تکلیف طرح های ارسالی به بانک ها جهت پرداخت تسهیلات شد وضروری دانست بانک های عامل در اسرع وقت تکلیف طرح های اشتغالزای ارسالی را مشخص کنند.

 

 

۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ۰۹:۵۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید