اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل عنوان کرد:

درصد بزرگی از حوادث کار مربوط به کارگاه‌های ساختمانی است

درصد بزرگی از حوادث کار مربوط به کارگاه‌های ساختمانی است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: کارگاه های ساختمانی به خاطر ماهیت کار، جزو مناطق کاری خطرناک دسته‌بندی می‌شوند، بنابراین ضرورت دارد با حفظ ایمنی در این مکان‌ها، سوانح کاری را تا میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل  تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل، جلسه کارگروه سلامت شاغلین (HSE) استان اردبیل با حضور مدیرکل  تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، معاون داداستان و نمایندگان سایر دستگاه های مرتبط برگزار گردید.

مدیرکل  تعاون کار و رفاه اجتماعی اردبیل در این جلسه با ابیان اینکه کارفرمایان مکلف به فراهم سازی شرایط ایمن در محیط کار می باشند گفت: این جلسه به منظور بررسی مشکلات پروسه بازرسی بهداشت و ایمنی کار از واحدهای کارگری تشکیل شده است.

وی با شاره به اینکه سهل انگاری و عدم آشنایی به موارد ایمنی کار از عمده دلایل بروز صوانح حوزه کار می باشد گفت: برگزاری دوره‌های ایمنی با شرکت مدیران صنایع بزرگ در حال احدث می تواند بسیاری از مشکلات حوزه بهداشت کار را مرتفع سازد.

رحیمی با با شاره بر اینکه  در قانون کار کشورمان تاکید جدی بر رعایت موارد ایمنی شده است، گفت: در این قانون علاوه بر اجبار کارفرما، به ایجاد کمیته‌های ایمنی، به قرار دادن وسایل و تجهیزات ایمنی در اختیار کارگران نیز  تاکید شده است.

وی  بالا رفتن فرهنگ ایمنی در هر محیط کاری را منوط آموزش به تک تک پرسنل، وضع قوانین مربوط به حفظ ایمنی و بهداشت در محیط کار و نظارت دقیق بر اجرای این قوانین دانست.

مدیرکل  تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل با ابیان اینکه درصد بسیار بزرگی از حوادث مربوط به محیط کار، مربوط به حوادث در کارگاه‌های ساختمانی است، گفت: کارگاه های ساختمانی به خاطر ماهیت کار، جزو مناطق کاری خطرناک دسته‌بندی می‌شوند، بنابراین ضرورت دارد با حفظ  ایمنی در این مکان‌ها، سوانح کاری را تا میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش داد.

وی در ادامه تاکید کرد: در این راستا بهتر است واحدهای مربوط به ایمنی و بهداشت کارگاه‌ها، به واحدهای دانشگاهی رشته‌های عمران و معماری در دانشگاه‌ها اضافه شده و به هنگام استخدام مهندسین عمران، نسبت  به برگزاری دوره‌های یک روزه و کوتاه مدت برای این افراد همت گماشت.

رحیمی گفت:  نیروی انسانی جزو سرمایه‌های اصلی یک سازمان محسوب می‌شود و جایگزینی نیروی انسانی متخصص اغلب بسیار پرهزینه و زمان‌بر است و به کارگیری روش‌های ایمنی و بهداشت، نقش موثری در حفظ و نگهداشت این نیروها و افزایش بهره‌وری آنها خواهد داشت.

۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ۱۳:۰۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید