اخبار

جشنوراه شیوه دعوت فرزندان به نماز برگزار گردید

جشنوراه شیوه دعوت فرزندان به نماز برگزار گردید
جشنوراه شیوه دعوت فرزندان به نماز با حضور مسئول ستاد اقامه نماز استان، مدیرکل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و با حضور خانواده های جامعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سالن آمفی تئاتر هتل کوثر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ جشنوراه شیوه دعوت فرزندان به نماز با حضور مسئول ستاد اقامه نماز استان، مدیرکل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و با حضور خانواده های جامعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سالن آمفی تئاتر هتل کوثر برگزار شد.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی در ابتدای این جشنواره با عرض خیر مقدم به حاضرین گفت: خانواده مهمترین جایگاه پرورش نیروی انسانی و محیطی مناسب برای رشد اعضای خود به شمار می رود و با رشد اعضای خانواده است که اجتماع رشد می کند.

وی افزود: تبیین جایگاه دین و سیره پیامبران و تمسک به آموزه های دینی و اسلامی در تربیت فرزندان در بین خانواده ها باید نهادینه شود.

رحیمی با اشاره به روند گسترش آسیب های اجتماعی در سنین پایین، گفت: قطعا نماز از مهمترین محورهای تربیتی در جلوگیری بروز آسیب های اجتماعی در جامعه می باشد.

وی با دعوت از والدین به مسائل دینی در رویکرد تربیتی فرزندان، گفت: شخصیت فرزندان از همان دوره کودکى و خردسالی، تکوین می‌‌یابد و ابزارها و شیوه‌هاى گوناگونى در جهت تربیت فرزند از نظر شخصیت پدر و مادر و اطرافیان، شیر مادر، لقمه و... در علوم تربیتى و به خصوص در متون دینى وجود دارد و از آنجایى که موضوع دین، رفتارهاى اختیارى و ارادى افراد بشر می‌‌باشد، بنابراین راهکارهاى تربیتى ـ رفتارى و کنترل رفتار افراد نیز جزو حوزه مباحث دینى به حساب می‌‌آید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل یادآور شد: والدین زمانی می توانند رسالت آموزشی خود را در ارتباط با فریضة عبادی نماز به نحو مطلوب به انجام رسانند که هر یک نسبت به نقش آفرینی خود شناخت کافی داشته باشند و به خصوص درباره معارف و اسرار نماز و به کارگیری، اصول و روش های تربیتی در ارتباط با آموزش نماز به فرزند خود آگاهی های لازم را کسب نمایند.

در ادامه این برنامه عبدی، مسئول ستاد اقامه نماز استان با عنوان اینکه نماز یک اصل مهم در آموزه های دینی می باشد گفت: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از دستگاه های برتر در حوزه نماز می باشد.

در بخش دیگری از این برنامه حجت الاسلام و المسلمین نظرپور، مدیرکل شورای همانگی تبلیغات اسلامی با تبیین راهکارهای شیوه دعوت فرزندان به نماز گفت: توجه به نماز در سنین پایین در بین خانواده های می تواند از بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی و ناهنجاری ها در جامعه جلوگیری کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل این مراسم با برگزاری جشن عبادت، مسابقه و ... به پایان رسید

۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ۰۹:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید