اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل در نشست با تعاونگران سرعین مطرح کرد:

ضرورت سرمایه گذاری در بخش خدمات و تروسیم

ضرورت سرمایه گذاری در بخش خدمات و تروسیم
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل: سرمایه گذاری در بخش خدمات و تورسیم در شرایط کنونی کشورمان اقتصادی تر از سرمایه گذاری در بخش صنعت می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، قاسم رحیمی در جلسه مشترک با تعاونگران و کارفرمایان شهرستان سرعین که در محل فرمانداری این شهر برگزار شد با عنوان اینکه سرعین از پتانسیل ویژه توسعه برخوردار است گفت: سرعین در سال های اخیر در حال گذر از رویکرد گردشگری سنتی است و این شهر جهت توسعه باید از گردشگری مبتنی بر آبدرمانی خارج شود.

وی با اشاره به اینکه توسعه گردشگری نیازمند توسعه متوازن مراکز خدماتی می باشد تاکید کرد: باید  توجه داشت که سرعین ابزاری به جز آبدرمانی و مراکز اقامتی ندارد و طرح زمستان بیدار می تواند گام دوم برای رونق این شهر توریستی شود.

رحیمی یادآور شد: شرکت تعاونی توسعه عمران شهرستان سرعین باید ظرفیت های ویژه ی قانونی که برای این تعاونی ها پیش بینی شده است در راستای توسعه مراکز و امکانات تفریحی خارج از مدل های سنتی در جهت جذب درآمد حاصل از صنعت توریسم جدی بگیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل با بیان اینکه گام اول توسعه توجه به زیرساخت ها است یادآور شد: توجه به الگوهای موفق جهانی گردشگری در سرعین باید دنبال شود که می تواند زنجیره به هم پیوسته تفریحات زمستانی، بوم گردی مراکز تفریحی و رفاهی نوین و ... باشد.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی حاکم بر کشور گفت: سرمایه گذاری در بخش خدمات و تورسیم در شرایط کنونی کشورمان اقتصادی تر از سرمایه گذاری در بخش صنعت می باشد و از شرکت های تعاونی این شهرستان که بیشتر در بحث هتلینگ و مرکز اقامتی در حال فعالیت هستند خواست به جهت بهروری بیشتر با ارائه خدمات دیگر بر مدت زمان اقامت مسافران بیافزایند.

رحیمی در جمع تعاونگران این شهرستان با اشاره به اینکه تسهیلات صرف، قطعا نمی تواند الگوی موفقی جهت ایجاد اشتغال باشد گفت: متاسفانه امروز راه اندازی کسب و کار با تسهیلات به یک باور غلط تبدیل شده است که با اصلاح این نگرش ضروری است این تسهیلات برای صیانت از نیروی کار موجود با توجه کاهش ارزش پول ملی جهت تزریق سرمایه درگردش به واحدها بکارگیری شود.

وی در قسمت پایانی سخنان خود با عنوان اینکه تشکیل نمایندگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان سرعین قطعا سهم مهمی برای آگاهی تعاونگران و کارفرمایان این شهرستان از ظرفیت مشوق های دولتی، قوانین حوزه کار و سایر موارد دارد گفت: فرمانداری شهرستان نمین با در اختیار دادن مکان مناسب زمینه را برای راه اندازی نمایندگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این شهرستان فراهم سازد.

۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۷:۰۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید