اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل عنوان کرد:

بیمه نکردن معلمان شاغل در مدارس غیردولتی تخلف است

بیمه نکردن معلمان شاغل در مدارس غیردولتی تخلف است
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: عدم رعایت قوانین کار، بیمه کارکنان و پرداخت حداقل دستمزدها توسط برخی از مدارس غیر دولتی منجرب به صدور آرای سنگین بر اثر انباشت سالیانه این پرداخت ها شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، قاسم رحیمی ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات مدارس غیرانتفاعی که با حضور استاندار اردبیل، مدیرکل آموزش و پروش و نماینده مدارس غیردولتی در سالن جلسه شهید باهنر استانداری برگزار شد با تاکید بر قانون جدید مدارس غیر انتفاعی گفت: معلمان شاغل در مدارس غیردولتی جزء بیمه شدگان اجباری می باشند و طبق قانون، مؤسسان مدارس وظیفه دارند از لحظه ورود آنان نسبت به بیمه اقدام کنند.

وی با تأکید بر اینکه بیمه نکردن معلمان شاغل در مدارس غیردولتی تخلف است افزود: بر اساس رویکرد برخی از مدارس غیردولتی مبنی بر دریافت حق بیمه از حقوق کارکنان این مدارس این امر هم به موجب قانو تخلف محسوب می گردد.

رحیمی تصریح کرد: طبق قانون جدید کارکنان پاره وقت مدارس غیرانتفاعی هم مشمول بیمه می شوند و این تکلیف قانونی بر عهده مدیران مدارس غیرانتفاعی می باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در قانون جدید کارکنان پاره‌وقت هم مشمول بیمه شده‌اند، تأکید کرد: مدیران مدارس غیر دولتی با توجه به میزان ساعات افراد پاره‌وقت، مدارس موظف به بیمه تمام کارکنان هستند و نظارت بر این امر به صورت مشترک با آموزش پروش انجام می شود.

وی با تأکید بر اینکه تمام افرادی که در مدارس غیردولتی شاغل هستند، باید به حقوق خود برسند، بیان کرد: در بحث نظارت و بازرسی هرگز معتقد به برخوردهای چکشی نیستیم، چرا که این برخوردها عمدتا به تعدیل نیروی انسانی منجرب می شود.

رحیمی با متذکر شدن اینکه حدود شرایط و دستمزد کار در قانون به صورت صریح و شفاف مشخص گردیده است گفت: عدم رعایت قوانین کار و پرداخت حداقل دستمزدها توسط برخی از مدارس غیر دولتی منجرب به صدور آرای سنگین بر اثر انباشت سالیانه این پرداخت ها شده است.

وی در پایان این جلسه بر لزوم آگاهی مدیران مدارس غیردولتی بر نحوه عقد قرارداد و پرداخت حق بیمه کارکنان و معلمین این مدارس تاکید کرد.

 

۵ اسفند ۱۳۹۷ ۱۲:۰۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید