اخبار

چرخه تولید واحدهای صنعتی با رفع موانع افزایش می یابد

چرخه تولید واحدهای صنعتی با رفع موانع افزایش می یابد
استاندار اردبیل از رفع مشکل سرمایه در گردش، تقسیط بدهی و تامین زیرساختی 17 واحد صنعتی ، تولیدی و کشاورزی در استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاونف کار و رفاه اجتکاعی استان اردبیل و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل؛ اکبر بهنام جو در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی استان به همراه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر مدیران دستگاه های اجرائی و بانک ها بیان کرد: تلاش می شود با برگزاری مستمر جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مشکلات واحدهای تولیدی صنعتی، حل شده و روند تولید و اشتغال با حجم بیشتری ادامه یابد.

وی به انجام بازدیدهای دوره ای از واحدهای تولیدی و صنعتی مشکل دار استان اشاره کرد و گفت: کارخانه زرین چوب آرتاویل یکی از کارخانجات موفق در زمینه تولید روکش درب است که در حال حاضر 80 درصد نیاز کشور را تامین می کند.

استاندار اردبیل با بیان اینکه خط تولید جدید این کارخانه نیز به زودی راه اندازی می شود، افزود: در حال حاضر 250 نفر در این واحد مشغول به کار هستند که با تکمیل فاز دوم بیش از 50 نفر نیز به تعداد شاغلان این واحد افزوده می شود.

بهنام جو تصریح کرد: از سال آینده و با بهره برداری از خط تولید دوم این مجموعه صددرصد روکش درب مورد نیاز کشور توسط این کارخانه تامین شده و به طور متوسط 100 میلیون دلار نیز صادرات به خارج از کشور از این واحد انجام می شود.

وی بیان کرد: در حال حاضر نیز این واحد، تولیدات خود را به شش کشور صادر می نماید.

استاندار اردبیل اظهار داشت : این واحد با توجه به فعالیت مناسبی که داشته خواستار راه اندازی شهرک صنعتی اختصاصی می باشد که زمین مورد نیاز برای راه اندازی این شهرک در روستای سامیان در نظر گرفته شده و مراحل مقدماتی کار در حال انجام است.

بهنام جو به مشکل کارخانه نساجی اردبیل نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر سه کارخانه در زیر مجموعه نساجی اردبیل فعال است که مراحل تولید نخ تا لباس را انجام می دهند.

وی ادامه داد : این واحد برای توسعه خط تولید خود نیاز به تسهیلات داشت که اقدامات لازم برای اختصاص تسهیلات مورد نیاز انجام گرفت.

استاندار اردبیل همچنین به بررسی مشکل کارخانه ابزارسازی آتا ماشین اردبیل نیز اشاره کرد و افزود: این واحد به دلیل قرار گرفتن در داخل شهر ، فرسوده بودن برخی خطوط تولیدی و همچنین کمبود سرمایه در گردش مقرر شد به شهرک صنعتی اردبیل انتقال داده شود.

وی اظهار داشت : در راستای این انتقال 12 میلیارد تومان تسهیلات به این واحد مصوب و مقرر شد برای تثبیت شغلی 120 کارگر فعلی ، حمایت های لازم و سرمایه در گردش به این واحد اختصاص یابد.

۴ اسفند ۱۳۹۷ ۱۸:۳۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید