اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل عنوان کرد:

ضرورت همکاری بانک ها در پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی

ضرورت همکاری بانک ها در پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: با توجه به ماهیت مشاغل خانگی، انجام تکالیف این حوزه در روزهای پایانی سال همکاری جدی بانک ها را می طلبد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی اردبیل، اکبر بهنام جو در جلسه بررسی مشکلات سرمایه گذاران شهرستان گرمی که در سالن باهنر استانداری برگزار شد اظهار کرد: ایجاد اشتغال برای جوانان و حمایت از سرمایه گذاران جز اولویت های دولت بوده و این امر برای خانواده ها نشاط آفرین و امید بخش است.

وی با بیان اینکه در صورت اهلیت سرمایه گذاران، بانک های عامل همکاری خوبی دارند گفت: تاکید همه مسوولان برای پیشگیری از مهاجرت بی رویه از روستاها به شهرهاست و احیای واحدهای تولیدی راکد می تواند بخشی از مشکلات را مرتفع سازد.

بهنام جو افزود: از میزان۲۰هزار شغل هدف گذاری شده برای سال جاری ۳هزار شغل سهم روستاها بود که محقق شده است و سال آینده با اجرای طرح هایی مانند آنچه در شهرستان گرمی با سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان شاهد آن هستیم اشتغال روستائی رونق بیشتری خواهد داشت.

وی فرصت بدست آمده برای اشتغال پایدار روستایی و فراگیر را مناسب بر شمرد و افزود: دولت نهایت تلاش خود را برای کاهش مشکلات اشتغال جوانان بکار بسته است عملکرد همه دستگاه ها در کاهش بروکراسی اداری و اعطای تسهیلات باید قابل لمس باشد.

استاندار اردبیل از فرماندار شهرستان گرمی خواست مشکلات سرمایه گذاران و صاحبان صنعت و تولید را احصا و برای حل این مشکلات در شهرستان اقدام کند‌.

در ادامه این جلسه مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی اردبیل با اشاره به تکالیف استان در حوزه مشاغل خانگی تاکید کرد: با توجه به اینکه رقم های پرداختی در حوزه مشاغل خانگی نسبت به سایر طرح ها بسیار ناچیز بوده پرداخت مابقی تسهیلات مشاغل خانگی بر اساس تعهدات موجود همکاری جدی سیستم بانکی را می طلبد.

رحیمی با اشاره به اینکه عدم پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی توشط دو بانک عامل چالش جدی را پیش روی صاحبان این مشاغل قرار داده است گفت: همکاری سایر بانک های عامل در پرداخت مشاغل خانگی بسیار موثر بوده و با همکاری دو بانک دیگر به تکالف خود جامه عمل خواهیم پوشاند.

وی در پایان سخنان خود تاکید کرد: نباید مردم را جهت دریافت تسهیلات دچار سردگمی کنیم.

گفتنی است در این جلسه بیش از ۱۰ مورد از مشکلات طرح های سرمایه گذاری که در شهرستان قابل حل نبوده با حضور مدیران بانک های عامل، دستگاه های متولی، سرمایه گذاران بخش خصوصی بررسی و همه موارد تعیین تکلیف شد.

۴ اسفند ۱۳۹۷ ۱۷:۰۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید