اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل: صیانت از نیروی کار موجود مهمترین رسالت ماست

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل: صیانت از نیروی کار موجود مهمترین رسالت ماست
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: حمایت و صیانت از نیروی کار موجود از وظایف اصلی این اداره کل می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل، قاسم رحیمی در مصاحبه با اکیپ مستقر صدا و سیما در نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان اجتماعی ترین نهاد حاکمیتی از قبل تولد افراد با مشاوره های ژنتیکی سازمان بهزیستی و بعد از وفات افراد با پرداخت مستمری به بازماندگان از طریق صندوق بازنشستگی و تامین اجتماعی اقدام به خدمات رسانی می کند.

وی افزود: با توجه به سیاست های دولت مبنی بر ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری، به اذن مقام معظم رهبری و با تصویب مجلس شورای اسلامی مبلغ 1/5 میلیارد دلار از صندوق ذخیره ملی برداشت و در قالب تسهیلات کم بهره جهت توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری در اختیار روستاییان گذاشته شد.

رحیمی در ادامه سخنان خود با عنوان اینکه دشمن به دنبال ضربه زدن به انقلاب اسلامی کشورمان می باشد گفت: جامعه کار و تلاش استان با تحمل تمام مشکلات اقتصادی و با فعالیت مجاهدانه در واحدهای تولیدی چراغ کارخانه ها را روشن نگه داشته اند.

وی در ادامه با تشریح اقدامات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل در چهل سال انقلاب اسلامی گفت: این اداره کل با ارایه خدمات رفاهی از قبیل پخش سبد حمایتی غذایی، معرفی کارگران جهت استفاده از زائرسراها و استراحتگاه ها، احداث مجموعه های ورزشی قدم های هرچند ناچیز در جهت رفاه قشر زحمتکش استانمان برداشته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه وظیفه اصلی این اداره کل صیانت از نیروی کار می باشد، گفت: با تعیین چهارچوب های قانون کار بعد از انقلاب اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان یک نهاد حمایتی به دنبال احقاق حقوق این عزیزان می باشد.

رحیمی مردمی کردن اقتصاد را از اهداف انقلاب دانست و گفت: تعاون ظرفیت های لازم در جهت جمع آوری سرمایه های خرد و سوق آن بچرخه تولید را دارد و طرح روستا تعاون در سطح کشور و استان نیز با این هدف اجرا می شود.

 

۲۰ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۳۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید