اخبار

بازدید استاندار و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل از نمایشگاه محصولات مشاغل خانگی

بازدید استاندار و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل از نمایشگاه محصولات مشاغل خانگی
استاندار اردبیل و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در جریان بازدید از نمایشگاه محصولات مشاغل خانگی از نزدیک مشکلات فعالین این حوزه را بررسی کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ استاندار اردبیل به همراه دکتر قاسم رحیمی از نمایشگاه عرضه محصولات مشاغل خانگی بازدید کرد.

در این بازدید مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با پیگیری مشکلات فعالان حوزه مشاغل خنگی گفت: عمده مشکلات موجود در این خصوص در بحث بازاریابی و فروش محصولات تولیدی مشاغل خانگی می باشد.

وی تصریح کرد: سهم تسهیلات مشاغل خانگی استان اردبیل مبلغ ۲۹۰ میلیارد ریال می باشد که مبلغ ۱۲۰ میلیارد ریال آن سهم مشاغل خانگی روستایی و مبلغ ۱۷۰ میلیارد ریال آن در حوزه شهری می باشد.

دکتر قاسم رحیمی تاکید کرد: از این مقدار تاکنون مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال پرداخت شده است که پرداخت مابقی آن مستلزم همکاری بانک ها می‌باشد.

وی افزود: با راه اندازی سامانه مشاغل خانگی استان اردبیل مدت زمان فرایند صدور مجوز مشاغل خانگی نیز از ۶۰ روز به ۲۰ روز کاهش یافته است.

رحیمی گفت: طی سال جاری تعداد ۳ هزار ۲۶۲ فقره مجوز مشاغل خانگی در استان اردبیل صادر شده که ۳۷ مورد از آن در قالب مجوز مشاغل خانگی به صورت پشتیبان می باشد.

روی تاکید کرد با توجه به مدل کسب کار در حوزه مشاغل خانگی و کاهش برخی هزینه ها و نبود هزینه های کارگاهی محصولات این حوزه توان رقابتی بالا جهت رقابت در بازار را دارند.

۲۲ دی ۱۳۹۷ ۱۳:۴۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید