اخبار

طی مراسمی از فعالین برتر حوزه کشاورزی استان تجلیل شد

طی مراسمی از فعالین برتر حوزه کشاورزی استان تجلیل شد
با حضور استاندار و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل از بهره برداران و تولیدکنندگان برتر بخش کشاورزی در استان تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ با حضور استاندار و دکتر قاسم رحیمی از بهره برداران و تولیدکنندگان برتر بخش کشاورزی در استان تجلیل شد.

اکبر بهنام جو روز در این مراسم تصریح کرد: افزایش صنایع تبدیلی کشاورزی در استان به افزایش ثروت روستاییان و کشاورزان منجر خواهد شد.

وی افزود: افزایش صنایع تبدیلی مستلزم همکاری تمام حوزه ها اعم از دستگاه های اجرایی و بانک ها می باشد تا این واحدها ایجاد و فعال شوند.

استاندار اردبیل با اشاره به توسعه گلخانه ها و شهرک های کشاورزی در استان  بیان کرد:افزایش سطح زیر کشت با توسعه شهرک های کشاورزی و گلخانه ها می تواند کمک بزرگی در راستای ارتقای میزان درآمد ناخالص اهالی استان باشد.

بهنام جو افزود:آ غاز کشاورزی در پایاب سد خدا آفرین نیز یکی از مهم ترین اقداماتی است که نتیجه سالیان سال فعالیت دولت می باشد که منجر به افزایش تولیدات کشاورزی و اشتغال جوانان منطقه خواهد شد.

وی اظهار داشت : بخش کشاورزی مهم ترین بخشی است که در حال حاضر و در دوره تحریم ها می تواند به خارج شدن از وابستگی غذایی کشور و استان کمک کند.

وی ادامه داد : استان اردبیل به عنوان یکی از استان های اول در بخش کشاورزی حدود چهار درصد از تولیدات را در کشور به خود اختصاص داده است.

استاندار اردبیل افزود: در حوزه کشاورزی باید تلاش کنیم همزمان با افزایش تولیدات، سطح کیفیت این محصولات را نیز ارتقا دهیم.

وی با اشاره به واگذاری مجتمع کشت و صنعت مغان به سرمایه گذار بخش خصوصی گفت: این مجموعه در آینده به جایگاه واقعی خود در راستای افزایش تولید و بهره وری و اشتغالزایی خواهد رسید.

در این جلسه از کشاورزان نمونه، باغداران نمونه و بانوان فعال در بخش تولیدات دامی و گلخانه ای تجلیل شد.

۱۹ دی ۱۳۹۷ ۰۷:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید