اخبار

گزارش جلسه دیدار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

گزارش جلسه دیدار با وزیر تعاون، کار  و رفاه اجتماعی
نشست مشترک استاندار و مجمع نماینگان استان به همراه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با دکتر شریعتمداری، معاون پارلمانی و معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وی جهت بررسی ظرفیت های سرمایه گذاری و مشکلات دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی اردبیل؛ نشست مشترک استاندار و مجمع نماینگان استان به همراه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با دکتر شریعتمداری، معاون پارلمانی و معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وی جهت بررسی ظرفیت های سرمایه گذاری و مشکلات دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل برگزار شد.

 

استاندار اردبیل در این نشست خواستار دستور صریح درخصوص افزایش سهم تسهیلات استان اردبیل از محل طرح  اشتغال پایدار روستایی و عشایری شد.

وی گفت: ضرورت دارد جهت حمایت از بخش خصوصی در پرداخت بیمه سهم کارفرمایان، مشوق هایی اختصاص یابد و این بیمه به صورت 2 سال توسط دولت پرداخت شود.

اکبر بهنام جو خواستار مطرح کردن بحث واگذاری اختیارات تملک و دارائی بانک ها از سطح ملی به استان ها توسط دکتر شریعتمداری در هیات دولت شد و انتظار می رود با موافقت این طرح در هیئت دولت،  5 هزار شغل جدید در استان اردبیل ایجاد شود.

 

مجمع نمایندگان استان اردبیل در ادامه این جلسه با بیان مشکلات حوزه انتخابیه خود خواستار احداث خانه امید بازنشستگان در مرکز استان، درمانگاه تامین اجتماعی نمین،گرمی و درمانگاه شماره 2 اردبیل، ساختمان معلولین مشگین شهر، کاهش بروکراسی در روند پرداخت تسهیلات اشتغالی، تجهیز مراکز فنی و حرفه ای و سرمایه گذاری شرکت های سرمایه گذاری شستا و صندوق بازنشستگی در استان اردبیل شدند.

 

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: ضرورت دارد استان های محروم و کم برخوردار از سهمیه و مشوق های بیمه ای خاص نسبت به سایر استان های دیگر، بیشتر بهرمند شود.

قاسم رحیمی صیانت از نیروی کار موجود را مهم عنوان کرد و گفت: با توجه به شرایط حاکم اقتصادی لازم است در کنار سیاست های اشتغالزایی به اهرم های حمایتی جهت صیانت از نیروی کار موجود توجه ویژه شود.

 

عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از 13 سرمایه گذاری صاحب صنعت در کشور  با توجه به ظرفیت خوب استان اردبیل و مطالعات انجام شده در آن دعوت کردیم که در این جلسه حضور داشته باشند و موارد و خواسته های خود را جهت سرمایه گذاری در این استان مطرح کنند.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان این جلسه با اشاره به اینکه ظرفیت های ویژه تولید در تملک بانک ها گرفتار شده اند اظهار داشت: قطعا طی نامه ای به رئیس جمهور درخواست استاندار اردبیل مبنی بر واگذاری اختیارات تملک بانک ها از هیئت مدیره بانک ها به استان ها را به صورت مطالبه ملی به سمع و نظر وی خواهم رساند و ما آماده ایم این طرح را به صورت پایلوت توسط بانک رفاه کارگران، بانک توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید در صورت تایید هئیت دولت در اردبیل به اجرا درآوریم.

دکتر شریعتمداری با تاکید بر این که این وزارت و سازمانهای تابعه از لحاظ همخوانی منابع و پرداخت ها با مشکل جدی رو به رو هستند، افزود: تمام تلاش خود را در جهت انجام تعهدات قبلی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به کار خواهیم گرفت.

 

۱۲ دی ۱۳۹۷ ۰۷:۵۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید