اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل عنوان کرد:

5500 فقره بازرسی از واحدهای کارگری استان اردبیل انجام شد

5500 فقره بازرسی از واحدهای کارگری استان اردبیل انجام شد
مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی اردبیل گفت: بازرسان کار این اداره کل از ابتدای سال با انجام 5 هزار و 500 فقره بازرسی از واحدهای کارگری استان نقش مهمی در کاهش حوادث ناشی از کار داشته اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ دکتر قاسم رحیمی در حین بازدید از واحدهای کارگری توجه به مسائل ایمنی واحدهای کارگری را مهم عنوان کرد.

وی گفت: حفظ ایمنی و سلامت جان کارگران برای ما از مهمترین اهداف می باشد و کارفرمایان ملزم هستند با تهیه وسایل ایمنی از میزان صدمات وارده بکاهند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با اشاره به اینکه عمده اتفاقات حوادث کار ناشی از بی توجهی به مسائل ایمنی است گفت: مستندات و بازرسی های صورت گرفته از واحدهای کارگری  نشان دهنده عدم استفاده از کلاه ایمنی، عینک، دستکش و کفش کار مناسب و استاندارد توسط کارگران با توجه به تهیه این لوازم توسط کارفرما می باشد که ضرورت دارد فرهنگ استفاده از وسایل ایمنی در بین جامعه کار وتلاش تبیین شود.

رحیمی گفت: بازرسان کار این اداره کل از ابتدای سال با انجام 5 هزار و 500 فقره بازرسی از واحدهای کارگری استان نقش مهمی در کاهش حوادث ناشی از کار داشته اند.

وی در ادامه  با تاکید به اینکه عمده حوادث ناشی از کار مربوط به بخش ساختمان می باشد گفت: بی توجهی به مسائل ایمنی کارگران به هیچ عنوان قابل قبول نمی باشد و جهت کاهش تعداد وقوع اینگونه حوادث، کارگاه های ساختمانی فاقد ایمنی برابر ماده ۹۶ قانون کار پلمپ خواهند شد.

وی گفت در سال جاری 211 مورد حادثه ناشی از کار در استان به وقوع پیوسته  که 15 درصد آن منجرب به قطع یا نقص عضو و فوت و 85 درصد آن منجرب به جراحت و شکستگی شده است.

۲۰ آذر ۱۳۹۷ ۰۸:۰۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید