اخبار

شرکت های دانش بنیان 300 هزار شغل در کشور ایجاد کردند

شرکت های دانش بنیان 300 هزار شغل در کشور ایجاد کردند
پارک های فناوری، مراکز رشد نوآوری و دانشگاهها فرصت هایی هستند که نسل جدیدی از کارآفرینان را به جامعه تزریق کرده و این نسل می تواند با ایجاد شرکت های بزرگ دانش بنیان به رونق کسب و کار در جامعه کمک کنند.
 
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان اردبیل سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری روز دوشنبه برای دیدار یک روزه  وارد اردبیل شد و با شرکت در آیین افتتاح مرکز نوآوری پارک علم و فناوری استان اردبیل افزود: آمار ۶۰هزار میلیاردتومانی کسب و کارهای دانش بنیان و استارتاپی، نشان دهنده پررنگ تر شدن نقش حوزه دانش بنیان در اقتصاد کشور است و این روند در سال جاری نیز ادامه می یابد.

 

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: شرکت های دانش بنیان توانسته اند تاکنون 300 هزار شغل مستقیم در کشور ایجاد کنند.

او اضافه کرد: پارک های فناوری، مراکز رشد نوآوری و دانشگاهها فرصت هایی هستند که نسل جدیدی از کارآفرینان را به جامعه تزریق کرده و این نسل می تواند با ایجاد شرکت های بزرگ دانش بنیان به رونق کسب و کار در جامعه کمک کنند.
 
ستاری با اشاره به حمایت دولت از ایجاد پارک های فناوری و صندوق های حمایت از نخبگان افزود: دولت زیرساخت ها را برای ایجاد و گسترش مراکز دانش بنیان فراهم می سازد و در زمینه ایجاد صندوق های پژوهش فناوری و صندوق های نوآوری نیز آماده است تا به هر میزان که بخش خصوصی آورده 51 درصدی خود را تامین کند نسبت به تامین 49 درصد دیگر بدون هیچ محدودیتی اقدام کند.
 
وی با اشاره به اینکه استان اردبیل هنوز در زمینه دانش بنیان چندان پیشرفته نیست، افزود:این استان با داشتن 55 هزار دانشجو و یک هزار عضو هیات علمی دارای نیروی انسانی غنی بوده و آنها می توانند هر مشکل را به فرصت تبدیل کرده و زمینه را برای توسعه اقتصاد دانش بنیان فراهم کنند.
 
 
۴ مهر ۱۳۹۷ ۰۷:۵۶
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید